Themes - Twenty Twenty-Five - en to ca translation catalogue (402 entries)

en: %s is a flower delivery and subscription business. Based in the EU, our mission is not only to deliver stunning flower arrangements across but also foster knowledge and enthusiasm on the beautiful gift of nature: flowers.
ca: %s és una empresa de lliurament i subscripció de flors. Amb seu a la UE, la nostra missió no és només lliurar arranjaments florals impressionants a tot arreu, sinó també fomentar el coneixement i l'entusiasme per aquest bell regal de la natura: les flors.

en: 123 Example St. Manhattan, NY 10300 United States
ca: Carrer de la Pau, s/n. 46000 València

en: 20€/month
ca: 20€/mes

[ctx: 404 error message]
en: Page not found
ca: No s'ha trobat la pàgina

[ctx: 404 error message]
en: The page you are looking for doesn't exist, or it has been moved. Please try searching using the form below.
ca: La pàgina que busqueu no existeix, o s'ha mogut. Proveu de cercar mitjançant el formulari següent.

en: A collection of full page layouts.
ca: Una col·lecció de dissenys de pàgina sencera.

en: A collection of post format patterns.
ca: Una col·lecció de patrons de format d'entrada.

en: About
ca: Quant a

en: About Us
ca: Quant a nosaltres

en: About the book
ca: Quant al llibre

en: About the event
ca: Quant a l'esdeveniment

en: Acoma Pueblo, in New Mexico, stands as a testament to the resilience and cultural heritage of the Acoma people
ca: Acoma Pueblo, a Nou Mèxic, és un testimoni de la resiliència i el patrimoni cultural del poble Acoma.

en: Add text or blocks that will display when a query returns no results.
ca: Afegiu el text o els blocs que es mostraran quan una consulta no retorni cap resultat.

[ctx: Alt text for cover image.]
en: Picture of a flower
ca: Imatge d'una flor

[ctx: Alt text for hero image.]
en: Picture of a person
ca: Imatge d'una persona

[ctx: Alt text for intro picture.]
en: Picture of a flower
ca: Imatge d'una flor

[ctx: Alt text for testimonial image.]
en: Picture of a person
ca: Imatge d'una persona

[ctx: Alt text for testimonial image.]
en: Picture of a person typing on a typewriter.
ca: Imatge d'una persona escrivint amb una màquina d'escriure.

en: An elegant addition of home decor collection.
ca: Un complement elegant de la col·lecció de decoració per a la llar.

en: An introduction to African dialects
ca: Introducció als dialectes africans

en: Ancient buildings and symbols
ca: Edificis i símbols antics

[ctx: Answer in the FAQs pattern.]
en: This exquisite compilation showcases a diverse array of photographs that capture the essence of different eras and cultures, reflecting the unique styles and perspectives of each artist.
ca: Aquest exquisit recull conté una diversitat de fotografies que capten l'essència de diferents èpoques i cultures, reflectint els estils i les perspectives úniques de cada artista.

en: Anthuriums
ca: Anturis

en: Architecture
ca: Arquitectura

en: Australia
ca: Austràlia

en: Authors
ca: Autors

en: Birds on a lake.
ca: Ocells en un llac.

en: Black and white flower
ca: Flor blanca i negra

en: Black and white photo focusing on a woman and a child from afar.
ca: Foto en blanc i negre centrada en una dona i un nen de lluny.

en: Black and white photo of an African woman.
ca: Foto en blanc i negre d'una dona africana.

en: Black and white photography close up of a flower.
ca: Fotografia en blanc i negre de primer pla d'una flor.

en: Book Image
ca: Imatge d'un llibre

en: Book Store
ca: Llibreria

en: Botany flowers
ca: Flors botàniques

en: Brazil
ca: Brasil

[ctx: Button text, refers to joining a community. Verb.]
en: Join
ca: Uniu-vos

[ctx: Button text. Verb.]
en: Search
ca: Cerca

en: Buy Tickets
ca: Compreu tiquets

[ctx: CTA text of the hero section.]
en: Available for pre-order now.
ca: Ja disponible per reservar.

en: Canada
ca: Canadà

en: Cancel anytime
ca: Cancel·leu en qualsevol moment

en: Cancel or pause anytime.
ca: Cancel·leu o poseu en pausa en qualsevol moment.

en: Checkmark
ca: Marca de verificació

en: Choose your membership
ca: Trieu la vostra afiliació

en: Close up of a red anthurium.
ca: Primer pla d'un anturi vermell.

en: Close up of two flowers on a dark background.
ca: Primer pla de dues flors sobre un fons fosc.

en: Close up photo of white flowers on a grey background
ca: Foto de primer pla de flors blanques sobre un fons gris

en: Closeup of plantlife in the Malibu Canyon area
ca: Primer pla de la flora de la zona del canó de Malibu

[ctx: Color name]
en: Accent 1
ca: Èmfasi 1

[ctx: Color name]
en: Accent 2
ca: Èmfasi 2

[ctx: Color name]
en: Accent 3
ca: Èmfasi 3

[ctx: Color name]
en: Accent 4
ca: Èmfasi 4

[ctx: Color name]
en: Accent 5
ca: Èmfasi 5

[ctx: Color name]
en: Accent 6
ca: Èmfasi 6

en: Comments
ca: Comentaris

[ctx: Content of the hero section.]
en: A fine collection of moments in time featuring photographs from Louis Fleckenstein, Paul Strand and Asahachi Kōno.
ca: Una bona col·lecció de moments en el temps amb fotografies de Louis Fleckenstein, Paul Strand i Asahachi Kōno.

[ctx: Custom template name]
en: Page No Title
ca: Pàgina sense títol

en: Delivered every week
ca: Es lliura cada setmana

en: Designed with %s
ca: Dissenyat amb %s

[ctx: Duotone name]
en: Midnight filter
ca: Filtre de mitjanit

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Episode 1: Acoma Pueblo with Prof. Fiona Presley
ca: Episodi 1: Acoma Pueblo amb la professora Fiona Presley

en: Event
ca: Esdeveniment

[ctx: Event Overview Text.]
en: Held over a weekend, the event is structured around a series of exhibitions, workshops, and panel discussions. The exhibitions showcase a curated selection of photographs that tell compelling stories from various corners of the globe, each image accompanied by detailed narratives that provide context and deeper insight into the historical significance of the scenes depicted. These photographs are drawn from the archives of renowned photographers, as well as emerging talents, ensuring a blend of both classical and contemporary perspectives.
ca: Celebrat durant un cap de setmana, l'esdeveniment s'estructura al voltant d'una sèrie d'exposicions, tallers i taules rodones. Les exposicions mostren una selecció curada de fotografies que expliquen històries apassionants de diversos racons del món, cada imatge acompanyada de narracions detallades que proporcionen context i una visió més profunda de la importància històrica de les escenes representades. Aquestes fotografies estan extretes dels arxius de fotògrafs reconeguts, així com de talents emergents, assegurant una barreja de perspectives clàssiques i contemporànies.

en: Event details
ca: Detalls de l’esdeveniment

en: Event image
ca: Imatge de l'esdeveniment

en: Events
ca: Esdeveniments

[ctx: Example brand name.]
en: Bookshop.org
ca: Llibreria.org

[ctx: Example event date in pattern.]
en: Aug 08—10 2025
ca: 08-10 d'agost de 2025

[ctx: Example event date in pattern.]
en: Mon, Jan 1
ca: Dl., 1 de gen.

[ctx: Example event time in pattern.]
en: 9 AM — 11 AM
ca: 9:00 — 11:00

[ctx: Example heading in pattern.]
en: Hey,
ca: Hola,

[ctx: Example username for social media account.]
en: @example
ca: @exemple

en: Explore the episodes
ca: Exploreu els episodis

en: FAQs
ca: PMF

en: Fauna from North America and its characteristics
ca: Fauna d'Amèrica del Nord i les seves característiques

en: Featured
ca: Destacat

en: Flora of Akaka Falls State Park
ca: Flora del parc estatal Cascades 'Akaka

[ctx: Font size name]
en: Extra Extra Large
ca: Extra extra gran

[ctx: Font size name]
en: Extra Large
ca: Extra gran

[ctx: Font size name]
en: Large
ca: Gran

[ctx: Font size name]
en: Medium
ca: Mitjana

[ctx: Font size name]
en: Small
ca: Petit

en: Free
ca: Gratuït

en: Free Workshop
ca: Taller gratuït

en: Free shipping
ca: Enviament gratuït

en: Fuego Bar, Mexico City
ca: Fuego Bar, Ciutat de Mèxic

en: Get a free tote bag.
ca: Aconseguiu una bossa de mà gratuïta.

en: Get access to a curated collection of moments in time featuring photographs from historical relevance.
ca: Aconseguiu accés a una col·lecció seleccionada de moments en el temps amb fotografies de rellevància històrica.

en: Get access to our free articles and weekly newsletter.
ca: Aconseguiu accés als nostres articles gratuïts i butlletí setmanal.

en: Get access to our paid articles and weekly newsletter.
ca: Aconseguiu accés als nostres articles de pagament i butlletí setmanal.

en: Get access to our paid newsletter and a limited pass for one event.
ca: Aconseguiu accés al nostre butlletí de pagament i un abonament limitat per a un esdeveniment.

en: Get access to our paid newsletter and an unlimited pass.
ca: Aconseguiu accés al nostre butlletí de notícies de pagament i un abonament il·limitat.

en: Get directions
ca: Com arribar-hi

[ctx: Heading for banner pattern.]
en: New arrivals
ca: Novetats

[ctx: Heading of the Contact social link pattern]
en: Got questions? <br><a href="#" rel="nofollow">Feel free to reach out.</a>
ca: Teniu preguntes? <br><a href="#" rel="nofollow">No dubteu a posar-vos en contacte amb nosaltres.</a>

[ctx: Heading of the FAQs pattern.]
en: Frequently Asked Questions
ca: Preguntes més freqüents

[ctx: Hero - Overlapped book cover pattern subline text]
en: A fine collection of moments in time featuring photographs from Louis Fleckenstein, Paul Strand and Asahachi Kōno.
ca: Una bona col·lecció de moments en el temps amb fotografies de Louis Fleckenstein, Paul Strand i Asahachi Kōno.

en: How to get in touch with us
ca: Com posar-vos en contacte

en: Image for service
ca: Imatge del servei

en: Image of a book
ca: Imatge d'un llibre

en: Image of the book
ca: Imatge del llibre

en: International editions
ca: Edicions internacionals

en: I’m Asahachi Kōno, a Japanese photographer, a member of Los Angeles’s Japanese Camera Pictorialists of California. Before returning to Japan, I worked as a photo retoucher.
ca: Sóc l'Asahachi Kōno, un fotògraf japonès, membre de la Japanese Camera Pictorialists of California de Los Angeles. Abans de tornar al Japó, vaig treballar com a retocador fotogràfic.

en: Japan
ca: Japó

en: Join our IRL events.
ca: Uniu-vos als nostres esdeveniments presencials.

en: Join our forums.
ca: Uniu-vos als nostres fòrums.

[ctx: Label for the block binding placeholder in the editor]
en: Post format name
ca: Nom del format de l'entrada

en: Learn more
ca: Més informació

en: Let’s hear them.
ca: Escoltem-los.

en: Lewis W. Hine studied sociology before moving to New York in 1901 to work at the Ethical Culture School, where he took up photography to enhance his teaching practices
ca: Lewis W. Hine va estudiar sociologia abans de traslladar-se a Nova York el 1901 per treballar a l'Ethical Culture School, on es va dedicar a la fotografia per millorar les seves pràctiques docents.

en: Like flowers that bloom in unexpected places, every story unfolds with beauty and resilience
ca: Com flors que floreixen en llocs inesperats, cada història es desenvolupa amb bellesa i resiliència

en: Like flowers that bloom in unexpected places, every story unfolds with beauty and resilience, revealing hidden wonders.
ca: Com flors que floreixen en llocs inesperats, cada història es desenvolupa amb bellesa i resiliència, revelant meravelles amagades.

[ctx: Link to a page with information about what the person is working on right now.]
en: Now
ca: Ara

en: Man in hat, standing in front of a building.
ca: Home amb barret, dret davant d'un edifici.

[ctx: Message explaining that there are no results returned from a search.]
en: Sorry, but nothing was found. Please try a search with different keywords.
ca: No s'ha trobat res. Proveu de cercar amb unes altres paraules clau.

en: Mexico City, Mexico
ca: Ciutat de Mèxic, Mèxic

en: Month
ca: Mes

en: More posts
ca: Més entrades

en: My name is Anna Möller and these are some of my photo projects.
ca: Em dic Anna Möller i aquests són alguns dels meus projectes fotogràfics.

[ctx: Name of membership package.]
en: Single
ca: Individual

en: New York
ca: Nova York

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: Newer Posts
ca: Entrades més recents

en: Next Photo
ca: Foto següent

en: Older Posts
ca: Entrades anteriors

en: Other Posts
ca: Altres entrades

en: Our online store.
ca: La nostra botiga online.

en: Our services
ca: Els nostres serveis

en: Our small team is a group of driven, detail-oriented people who are passionate about their customers.
ca: El nostre petit equip és un grup de persones motivades i orientades als detalls apassionades pels seus clients.

en: Pages
ca: Pàgines

[ctx: Pattern description]
en: A FAQs section with a FAQ heading and list of questions and answers.
ca: Una secció de PMF amb una capçalera de PMF i una llista de preguntes i respostes.

[ctx: Pattern description]
en: A Intro pattern with Short heading, paragraph and image on the left.
ca: Un patró d'introducció amb capçalera curta, paràgraf i imatge a l'esquerra.

[ctx: Pattern description]
en: A banner with a short paragraph, and two images displayed in a grid layout.
ca: Un bàner amb un paràgraf breu i dues imatges mostrades en un disseny de graella.

[ctx: Pattern description]
en: A business homepage pattern.
ca: Un patró de pàgina d'inici d'empresa.

[ctx: Pattern description]
en: A call to action featuring product images.
ca: Una crida a l'acció amb imatges de productes.

[ctx: Pattern description]
en: A call to action section with links to get the book in different websites.
ca: Una secció de crida a l'acció amb enllaços per obtenir el llibre en diferents llocs web.

[ctx: Pattern description]
en: A call to action section with links to get the book in the most popular locations.
ca: Una secció de crida a l'acció amb enllaços per obtenir el llibre a les ubicacions més populars.

[ctx: Pattern description]
en: A full-width cover banner that can be applied to a page or it can work as a single landing page.
ca: Un bàner de portada d'amplada completa que es pot aplicar a una pàgina o pot funcionar com a pàgina de destinació individual.

[ctx: Pattern description]
en: A full-width cover section with a large background image and an oversized heading.
ca: Una secció de portada d'amplada completa amb una imatge de fons gran i un títol desproporcionat.

[ctx: Pattern description]
en: A full-width, full-height link in bio section with an image, a paragraph and social links.
ca: Un enllaç d'amplada i alçada sencera a la secció de biografia amb una imatge, un paràgraf i enllaços a xarxes socials.

[ctx: Pattern description]
en: A grid section with different categories.
ca: Una secció en graella amb diferents categories.

[ctx: Pattern description]
en: A grid section with photos and a link to an Instagram profile.
ca: Una secció en graella amb fotos i un enllaç a un perfil d'Instagram.

[ctx: Pattern description]
en: A grid with videos.
ca: Una graella amb vídeos.

[ctx: Pattern description]
en: A header with title and text and three columns that show 3 events with their images and titles.
ca: Una capçalera amb un títol i un text i tres columnes que mostren 3 esdeveniments amb les seves imatges i títols.

[ctx: Pattern description]
en: A hero section for the book with a description and pre-order link.
ca: Una secció de portada per al llibre amb una descripció i un enllaç de reserva.

[ctx: Pattern description]
en: A hero with a centered heading, paragraph and button.
ca: Una secció destacada amb una capçalera, un paràgraf i un botó centrats.

[ctx: Pattern description]
en: A hero with a full width image, heading, short paragraph and button.
ca: Una secció destacada amb una imatge d'amplada completa, capçalera, paràgraf curt i botó.

[ctx: Pattern description]
en: A hero with an overlapped book cover and links.
ca: Una secció destacada amb una coberta de llibre superposada i enllaços.

[ctx: Pattern description]
en: A landing page for the book with a hero section, pre-order links, locations, FAQs and newsletter signup.
ca: Una pàgina de destinació del llibre amb una secció de portada, enllaços de reserva, ubicacions, PMF i inscripció al butlletí.

[ctx: Pattern description]
en: A landing page for the event with a hero section, description, FAQs and call to action.
ca: Una pàgina de destinació de l'esdeveniment amb una secció de portada, descripció, PMF i crida a l'acció.

[ctx: Pattern description]
en: A landing page for the podcast with a hero section, description, logos, grid with videos and newsletter signup.
ca: Una pàgina de destinació del pòdcast amb una secció de portada, descripció, logotips, graella amb vídeos i inscripció al butlletí.

[ctx: Pattern description]
en: A large left-aligned heading with a brand name emphasized in bold.
ca: Una capçalera gran alineada a l'esquerra amb un nom de marca emfatitzat en negreta.

[ctx: Pattern description]
en: A link in bio landing page with a heading, paragraph, links and a full height image.
ca: Un enllaç a la pàgina d'arribada amb una capçalera, paràgraf, enllaços i una imatge d'alçada completa.

[ctx: Pattern description]
en: A link in bio landing page with social links, a profile photo and a brief description.
ca: Un enllaç a la pàgina d'arribada amb enllaços socials, una foto de perfil i una breu descripció.

[ctx: Pattern description]
en: A link post format with a description and an emphasized link for key content.
ca: Un format d'entrada d'enllaç amb una descripció i un enllaç destacat per al contingut clau.

[ctx: Pattern description]
en: A list of events with call to action.
ca: Una llista d'esdeveniments amb una crida a l'acció.

[ctx: Pattern description]
en: A list of posts, 1 column, with featured image and post date.
ca: Una llista d'entrades, 1 columna, amb imatge destacada i data de publicació.

[ctx: Pattern description]
en: A list of posts, 3 columns, with only featured images.
ca: Una llista d'entrades, 3 columnes, amb només imatges destacades.

[ctx: Pattern description]
en: A pattern for a CV/Bio landing page.
ca: Un patró per a una pàgina de destinació amb CV/biografia.

[ctx: Pattern description]
en: A portfolio homepage pattern.
ca: Un patró de pàgina d'inici del dossier.

[ctx: Pattern description]
en: A section that can be used as a banner or a landing page to announce an event.
ca: Una secció que es pot utilitzar com a bàner o pàgina de destinació per anunciar un esdeveniment.

[ctx: Pattern description]
en: A section with overlapping images, and a description.
ca: Una secció amb imatges superposades i una descripció.

[ctx: Pattern description]
en: A section with specified dates and times for an event.
ca: Una secció amb dates i hores especificades per a un esdeveniment.

[ctx: Pattern description]
en: A section with three columns and two rows, each containing a testimonial and citation.
ca: Una secció amb tres columnes i dues files, cadascuna amb una recomanació i una cita.

[ctx: Pattern description]
en: A shop homepage pattern.
ca: Un patró de pàgina d'inici de botiga.

[ctx: Pattern description]
en: A subscriber-only section highlighting exclusive services and offerings.
ca: Una secció només per a subscriptors on es destaquen serveis i ofertes exclusius.

[ctx: Pattern description]
en: A testimonial with a large image on the right.
ca: Una recomanació amb una imatge gran a la dreta.

[ctx: Pattern description]
en: A three-column boxed pricing table designed to showcase services, descriptions, and pricing options.
ca: Una taula de preus en caixa de tres columnes dissenyada per mostrar serveis, descripcions i opcions de preus.

[ctx: Pattern description]
en: A two-column section with a heading and paragraph on the left, and an image on the right.
ca: Una secció de dues columnes amb una capçalera i un paràgraf a l'esquerra i una imatge a la dreta.

[ctx: Pattern description]
en: An audio post format with an image, title, audio player, and description.
ca: Un format d'entrada d'àudio amb una imatge, un títol, un reproductor d'àudio i una descripció.

[ctx: Pattern description]
en: Banner with book description and accompanying image for promotion.
ca: Bàner amb la descripció del llibre i una imatge promocional relacionada.

[ctx: Pattern description]
en: Centered contact section with a prominent message and social media links.
ca: Secció de contactes centrada amb un missatge destacat i enllaços a xarxes socials.

[ctx: Pattern description]
en: Comments area with comments list, pagination, and comment form.
ca: Àrea de comentaris amb llista de comentaris, paginació i formulari de comentaris.

[ctx: Pattern description]
en: Contact section with a location address, a directions link, and an image of the location.
ca: Secció de contacte amb una adreça d'ubicació, un enllaç amb indicacions i una imatge de la ubicació.

[ctx: Pattern description]
en: Contact section with social media links, email, and multiple location details.
ca: Secció de contacte amb enllaços a xarxes socials, correu electrònic i detalls d'ubicacions múltiples.

[ctx: Pattern description]
en: Display team photos in a services section with grid layout.
ca: Mostra fotos de l'equip en una secció de serveis amb un disseny de graella.

[ctx: Pattern description]
en: Displays a list of posts with title and date.
ca: Mostra una llista d'entrades amb títol i data.

[ctx: Pattern description]
en: Footer columns with logo, title, tagline and links.
ca: Columnes al peu de pàgina amb logotip, títol, lema i enllaços.

[ctx: Pattern description]
en: Footer columns with title, tagline and links.
ca: Columnes al peu de pàgina amb títol, lema i enllaços.

[ctx: Pattern description]
en: Footer with centered site title and social links.
ca: Peu de pàgina amb títol del lloc web centrat i enllaços a xarxes socials.

[ctx: Pattern description]
en: Footer with centered site title and tagline.
ca: Peu de pàgina amb títol i lema del lloc web centrats.

[ctx: Pattern description]
en: Footer with large site title and newsletter signup.
ca: Peu de pàgina amb títol del lloc web gran i registre al butlletí.

[ctx: Pattern description]
en: Hidden heading for the home page and index template.
ca: Capçalera oculta per a la pàgina d'inici i la plantilla d'índex.

[ctx: Pattern description]
en: Large heading with a search form for quick navigation.
ca: Capçalera gran amb un formulari de cerca per a una navegació ràpida.

[ctx: Pattern description]
en: Next and previous post links.
ca: Enllaços a les entrades següent i anterior.

[ctx: Pattern description]
en: Pricing section with two columns, pricing plan, description, and call-to-action buttons.
ca: Secció de preus amb dues columnes, pla de preus, descripció i botons de crida a l'acció.

[ctx: Pattern description]
en: Prints the name of the post format with the help of the Block Bindings API.
ca: Imprimeix el nom del format d'entrada amb l'ajuda de l'API d'associacions de bloc.

[ctx: Pattern description]
en: Showcasing the podcast's clients with a heading and a series of client logos.
ca: Mostra els clients del pòdcast amb una capçalera i una sèrie de logotips dels clients.

[ctx: Pattern description]
en: Site header with centered site title and navigation.
ca: Capçalera del lloc web amb navegació i títol del lloc web centrats.

[ctx: Pattern description]
en: Site header with large site title and right-aligned navigation.
ca: Capçalera del lloc web amb navegació alineada a la dreta i títol del lloc web.

[ctx: Pattern description]
en: Site header with site title and navigation in columns.
ca: Capçalera del lloc web amb navegació en columnes i títol del lloc web.

[ctx: Pattern description]
en: Site header with site title and navigation.
ca: Capçalera del lloc web amb navegació i títol del lloc web.

[ctx: Pattern description]
en: Three columns with images and text to showcase services.
ca: Tres columnes amb imatges i text per mostrar els serveis.

[ctx: Pattern description]
en: Two columns with testimonials and avatars.
ca: Dues columnes amb recomanacions i avatars.

[ctx: Pattern description]
en: Vertical site header with site title and navigation.
ca: Capçalera vertical del lloc web amb navegació i títol del lloc web.

[ctx: Pattern placeholder text with link.]
en: Lecture by <a href="#">Prof. Fiona Presley</a>
ca: Conferència de la <a href="#">Prof. Fiona Presley</a>

[ctx: Pattern placeholder text with link.]
en: Outside Europe? View <a href="#" rel="nofollow">international editions</a>.
ca: Sou fora d'Europa? Feu una ullada a les <a href="#" rel="nofollow">edicions internacionals</a>.

[ctx: Pattern placeholder text.]
en: I’m Nora, a dedicated public interest attorney based in Denver. I’m a graduate of Stanford University.
ca: Sóc la Nora, una advocada dedicada a l'interès públic amb seu a Denver. Sóc graduada a la Universitat de Stanford.

[ctx: Pattern placeholder text.]
en: My name is Nora Winslow Keene, and I’m a committed public interest attorney. Living in Denver, Colorado, I’ve spent years championing the rights of underrepresented workers. A graduate of Stanford University, I played a key role in securing critical protections for agricultural laborers, ensuring better wages and access to healthcare. My work has focused on advocating for environmental justice and improving the quality of life for rural communities. Every case I take on is driven by the belief that everyone deserves dignity and fair treatment in the workplace.
ca: Em dic Nora Winslow Keene i sóc una advocada compromesa amb l'interès públic. Visc a Denver, Colorado, i porto anys defensant els drets dels treballadors infrarepresentats. Llicenciada a la Universitat de Stanford, vaig tenir un paper clau per garantir les proteccions crítiques per als treballadors agrícoles, garantint millors sous i accés a l'assistència sanitària. La meva feina s'ha centrat en defensar la justícia ambiental i millorar la qualitat de vida de les comunitats rurals. Cada cas que assumeixo està impulsat per la creença que tothom mereix dignitat i un tracte just en el seu lloc de feina.

[ctx: Pattern placeholder text.]
en: We're %s, our mission is to deliver exquisite flower arrangements that not only adorn living spaces but also inspire a deeper appreciation for natural beauty.
ca: Som %s, la nostra missió és oferir arranjaments florals exquisits que no només adornin els espais habitables, sinó que també inspirin una apreciació més profunda de la bellesa natural.

[ctx: Pattern title]
en: 2 columns with avatar
ca: 2 columnes amb un avatar

[ctx: Pattern title]
en: 3 column layout with 6 testimonials
ca: Disseny de 3 columnes amb 6 recomanacions

[ctx: Pattern title]
en: Audio format
ca: Format d'àudio

[ctx: Pattern title]
en: Banner with book description
ca: Bàner amb la descripció del llibre

[ctx: Pattern title]
en: Banner with description and images grid
ca: Bàner amb descripció i graella d'imatges

[ctx: Pattern title]
en: Business homepage
ca: Pàgina d'inici d'empresa

[ctx: Pattern title]
en: CV/bio
ca: CV/biografia

[ctx: Pattern title]
en: Call to action with book links
ca: Crida a l'acció amb enllaços al llibre

[ctx: Pattern title]
en: Call to action with grid layout with products and link
ca: Crida a l'acció amb disseny de graella amb productes i enllaç

[ctx: Pattern title]
en: Call to action with locations
ca: Crida a l'acció amb ubicacions

[ctx: Pattern title]
en: Centered footer
ca: Peu de pàgina centrat

[ctx: Pattern title]
en: Centered footer with social links
ca: Peu de pàgina centrat amb enllaços a xarxes socials

[ctx: Pattern title]
en: Centered heading
ca: Capçalera centrada

[ctx: Pattern title]
en: Centered link and social links
ca: Enllaç centrat i enllaços a xarxes socials

[ctx: Pattern title]
en: Centered site header
ca: Capçalera del lloc centrada

[ctx: Pattern title]
en: Coming soon
ca: Properament

[ctx: Pattern title]
en: Comments
ca: Comentaris

[ctx: Pattern title]
en: Contact location and link
ca: Ubicació i enllaç de contacte

[ctx: Pattern title]
en: Contact, info and locations
ca: Contacte, informació i ubicacions

[ctx: Pattern title]
en: Cover with big heading
ca: Coberta amb capçalera gran

[ctx: Pattern title]
en: Event schedule
ca: Planificació d'esdeveniments

[ctx: Pattern title]
en: Events list
ca: Llista d'esdeveniments

[ctx: Pattern title]
en: Events, 3 columns with event images and titles
ca: Esdeveniments, 3 columnes amb imatges i títols d'esdeveniments

[ctx: Pattern title]
en: FAQs
ca: PMF

[ctx: Pattern title]
en: Footer
ca: Peu de pàgina

[ctx: Pattern title]
en: Footer with columns
ca: Peu de pàgina amb columnes

[ctx: Pattern title]
en: Footer with newsletter signup
ca: Peu de pàgina amb subscripció al butlletí

[ctx: Pattern title]
en: Grid with categories
ca: Graella amb categories

[ctx: Pattern title]
en: Grid with videos
ca: Graella amb vídeos

[ctx: Pattern title]
en: Header
ca: Capçalera

[ctx: Pattern title]
en: Header with columns
ca: Capçalera amb columnes

[ctx: Pattern title]
en: Header with large title
ca: Capçalera amb títol gran

[ctx: Pattern title]
en: Heading and paragraph with image on the right
ca: Capçalera i paràgraf amb imatge a la dreta

[ctx: Pattern title]
en: Heading and search form
ca: Capçalera i formulari de cerca

[ctx: Pattern title]
en: Hero podcast
ca: Secció destacada de pòdcast

[ctx: Pattern title]
en: Hero, full width image
ca: Secció destacada, imatge d'amplada completa

[ctx: Pattern title]
en: Hero, overlapped book cover with links
ca: Secció destacada, coberta de llibre superposada amb enllaços

[ctx: Pattern title]
en: Hidden blog heading
ca: Capçalera del blog oculta

[ctx: Pattern title]
en: Instagram grid
ca: Graella d'Instagram

[ctx: Pattern title]
en: Intro with left-aligned description
ca: Introducció amb descripció alineada a l'esquerra

[ctx: Pattern title]
en: Landing page for book
ca: Pàgina de destinació del llibre

[ctx: Pattern title]
en: Landing page for event
ca: Pàgina de destinació de l'esdeveniment

[ctx: Pattern title]
en: Landing page for podcast
ca: Pàgina de destinació del pòdcast

[ctx: Pattern title]
en: Link format
ca: Format d'enllaç

[ctx: Pattern title]
en: List of posts, 1 column
ca: Llista d'entrades, 1 columna

[ctx: Pattern title]
en: Logos
ca: Logotips

[ctx: Pattern title]
en: More posts
ca: Més entrades

[ctx: Pattern title]
en: News blog archive
ca: Arxiu del blog de notícies

[ctx: Pattern title]
en: News blog home
ca: Pàgina d'inici del blog de notícies

[ctx: Pattern title]
en: News blog query loop
ca: Bucle de consulta del blog de notícies

[ctx: Pattern title]
en: News blog search results
ca: Resultats de la cerca del blog de notícies

[ctx: Pattern title]
en: News blog single post with sidebar
ca: Entrada individual del blog de notícies amb barra lateral

[ctx: Pattern title]
en: News blog with featured posts grid
ca: Blog de notícies amb graella d'entrades destacades

[ctx: Pattern title]
en: News blog with sidebar
ca: Blog de notícies amb barra lateral

[ctx: Pattern title]
en: Newsletter sign-up
ca: Subscripció al butlletí

[ctx: Pattern title]
en: Offset post without featured image
ca: Entrada desplaçada sense imatge destacada

[ctx: Pattern title]
en: Overlapping images and paragraph on right
ca: Imatges superposades i paràgraf a la dreta

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog archive
ca: Arxiu del blog de fotos

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog home
ca: Pàgina d'inici del blog de fotos

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog page
ca: Pàgina del blog de fotos

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog posts
ca: Entrades del blog de fotos

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog search results
ca: Resultats de la cerca del blog de fotos

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog single post
ca: Entrada individual del blog de fotos

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio homepage
ca: Pàgina d'inici del dossier

[ctx: Pattern title]
en: Post format name
ca: Nom del format de l'entrada

[ctx: Pattern title]
en: Post navigation
ca: Navegació d'entrades

[ctx: Pattern title]
en: Post with left-aligned content
ca: Entrada amb contingut alineat a l'esquerra

[ctx: Pattern title]
en: Poster-like section
ca: Secció tipus cartell

[ctx: Pattern title]
en: Pricing, 2 columns
ca: Preus, 2 columnes

[ctx: Pattern title]
en: Pricing, 3 columns
ca: Preus, 3 columnes

[ctx: Pattern title]
en: Review with large image on right
ca: Ressenya amb imatge gran a la dreta

[ctx: Pattern title]
en: Right-aligned 404
ca: 404 alineat a la dreta

[ctx: Pattern title]
en: Right-aligned archive
ca: Arxiu alineat a la dreta

[ctx: Pattern title]
en: Right-aligned blog, search
ca: Blog alineat a la dreta, cerca

[ctx: Pattern title]
en: Right-aligned home
ca: Pàgina d'inici alineada a la dreta

[ctx: Pattern title]
en: Right-aligned page
ca: Pàgina alineada a la dreta

[ctx: Pattern title]
en: Right-aligned query loop
ca: Bucle de consulta alineat a la dreta

[ctx: Pattern title]
en: Right-aligned single post
ca: Entrada individual alineada a la dreta

[ctx: Pattern title]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: Pattern title]
en: Services, 3 columns
ca: Serveis, 3 columnes

[ctx: Pattern title]
en: Services, subscriber only section
ca: Serveis, secció només per a subscriptors

[ctx: Pattern title]
en: Services, team photos
ca: Serveis, fotos de l'equip

[ctx: Pattern title]
en: Shop homepage
ca: Pàgina d'inici de la botiga

[ctx: Pattern title]
en: Short heading and paragraph and image on the left
ca: Capçalera curta i paràgraf i imatge a l'esquerra

[ctx: Pattern title]
en: Sidebar
ca: Barra lateral

[ctx: Pattern title]
en: Text blog archive
ca: Arxiu del blog de text

[ctx: Pattern title]
en: Text blog home
ca: Pàgina d'inici del blog de text

[ctx: Pattern title]
en: Text blog single post
ca: Entrada individual del blog de text

[ctx: Pattern title]
en: Vertical site header
ca: Capçalera vertical del lloc

[ctx: Pattern title]
en: Written by
ca: Escrit per

en: Patterns
ca: Patrons

[ctx: Phone number.]
en: +1 555 349 1806
ca: +34 111 222 333

en: Photo of a field full of flowers, a blue sky and a tree.
ca: Foto d'un camp ple de flors, un cel blau i un arbre.

en: Photo of a woman worker.
ca: Foto d'una treballadora.

en: Photography close up of a red flower.
ca: Fotografia de primer pla d'una flor vermella.

en: Picture of a historical building in ruins.
ca: Imatge d'un edifici històric en ruïnes.

en: Picture of a person typing on a typewriter.
ca: Imatge d'una persona escrivint amb una màquina d'escriure.

[ctx: Placeholder heading in four languages.]
en: “Stories, <span lang="es">historias</span>, <span lang="uk">iсторії</span>, <span lang="el">iστορίες</span>”
ca: «Stories, <span lang="es">historias</span>, <span lang="uk">iсторії</span>, <span lang="el">iστορίες</span>»

en: Podcast
ca: Pòdcast

en: Portrait of a nurse
ca: Retrat d'una infermera

en: Portrait of an African Woman dressed in traditional costume, wearing decorative jewelry.
ca: Retrat d'una dona africana vestida amb vestits tradicionals, amb joies decoratives.

en: Post formats
ca: Formats d'entrada

en: Post navigation
ca: Navegació d'entrades

[ctx: Prefix before one or more tags. The tags are displayed in a separate block on the next line.]
en: Tagged:
ca: Etiquetat:

[ctx: Prefix before the author name. The post author name is displayed in a separate block on the next line.]
en: Posted by
ca: Publicat per

[ctx: Prefix before the author name. The post author name is displayed in a separate block.]
en: Written by
ca: Escrit per

[ctx: Prefix before the author name. The post author name is displayed in a separate block.]
en: by
ca: per

[ctx: Prefix before the post date block.]
en: Published on
ca: Publicada el

en: Previous Photo
ca: Foto anterior

en: Pricing
ca: Preus

en: Profile portrait of a native person.
ca: Retrat de perfil d'una persona nativa.

[ctx: Question in the FAQs pattern.]
en: Are signed copies available?
ca: Hi ha còpies signades disponibles?

en: Receive our articles in your inbox.
ca: Rebeu els nostres articles a la vostra bústia d'entrada.

[ctx: Sample description for banner with flower.]
en: Like flowers that bloom in unexpected places, every story unfolds with beauty and resilience, revealing hidden wonders.
ca: Com flors que floreixen en llocs inesperats, cada història es desenvolupa amb bellesa i resiliència, revelant meravelles amagades.

[ctx: Sample hero heading]
en: Tell your story
ca: Expliqueu la vostra història

[ctx: Sample hero paragraph]
en: Like flowers that bloom in unexpected places, every story unfolds with beauty and resilience, revealing hidden wonders.
ca: Com flors que floreixen en llocs inesperats, cada història es desenvolupa amb bellesa i resiliència, revelant meravelles amagades.

[ctx: Sample testimonial.]
en: “Amazing quality and care. I love all your products.”
ca: «Qualitat i cura increïbles. M'encanten tots els vostres productes.»

[ctx: Sample testimonial.]
en: “Superb product and customer service!”
ca: «Producte i servei al client excel·lents!»

[ctx: Search form label.]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: Search input field placeholder text.]
en: Type here...
ca: Escriviu aquí...

en: Shop
ca: Botiga

en: Shop now
ca: Compreu ara

en: Sign up to get daily stories
ca: Registreu-vos per rebre històries diàries

en: Smartphones capturing a scenic wildflower meadow with trees
ca: Telèfons intel·ligents que capturen un prat de flors silvestres amb arbres

en: Social media
ca: Xarxes socials

en: Something great is coming soon
ca: Aviat arribarà quelcom fantàstic

[ctx: Space size name]
en: Large
ca: Gran

[ctx: Space size name]
en: Regular
ca: Normal

[ctx: Space size name]
en: Small
ca: Petit

[ctx: Space size name]
en: Tiny
ca: Minúscul

[ctx: Space size name]
en: X-Large
ca: X gran

[ctx: Space size name]
en: X-Small
ca: X petita

[ctx: Space size name]
en: XX-Large
ca: XX gran

en: Starting at%s/month
ca: A partir de%s/mes

en: Stories
ca: Històries

[ctx: Style variation name]
en: Afternoon
ca: Tarda

[ctx: Style variation name]
en: Annotation
ca: Anotació

[ctx: Style variation name]
en: Beiruti & Literata
ca: Beiruti i Literata

[ctx: Style variation name]
en: Dusk
ca: Capvespre

[ctx: Style variation name]
en: Evening
ca: Vespre

[ctx: Style variation name]
en: Literata & Fira Sans
ca: Literata i Fira Sans

[ctx: Style variation name]
en: Literata & Ysabeau Office
ca: Literata i Ysabeau Office

[ctx: Style variation name]
en: Midnight
ca: Mitjanit

[ctx: Style variation name]
en: Morning
ca: Matí

[ctx: Style variation name]
en: Noon
ca: Migdia

[ctx: Style variation name]
en: Pill shaped
ca: Forma de píndola

[ctx: Style variation name]
en: Platypi & Literata
ca: Platypi i Literata

[ctx: Style variation name]
en: Platypi & Ysabeau Office
ca: Platypi i Ysabeau Office

[ctx: Style variation name]
en: Roboto Slab & Manrope
ca: Roboto Slab i Manrope

[ctx: Style variation name]
en: Style 1
ca: Estil 1

[ctx: Style variation name]
en: Style 2
ca: Estil 2

[ctx: Style variation name]
en: Style 3
ca: Estil 3

[ctx: Style variation name]
en: Style 4
ca: Estil 4

[ctx: Style variation name]
en: Style 5
ca: Estil 5

[ctx: Style variation name]
en: Subtitle
ca: Subtítol

[ctx: Style variation name]
en: Sunrise
ca: Sortida del Sol

[ctx: Style variation name]
en: Twilight
ca: Crepuscle

[ctx: Style variation name]
en: Vollkorn & Fira Code
ca: Vollkorn i Fira Code

en: Subscribe
ca: Subscriviu-vos

en: Subscribe on your favorite platform
ca: Subscriviu-vos a la vostra plataforma preferida

en: Subscribe to get notified when our website is ready.
ca: Subscriviu-vos per rebre notificacions quan el nostre lloc web estigui a punt.

en: Subscribe to get unlimited access
ca: Subscriviu-vos per obtenir accés il·limitat

en: Sunflowers
ca: Gira-sols

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Tailored to your needs
ca: A mida de les vostres necessitats

en: Tell your story
ca: Expliqueu la vostra història

[ctx: Template part name]
en: Footer
ca: Peu de pàgina

[ctx: Template part name]
en: Footer Columns
ca: Columnes del peu de pàgina

[ctx: Template part name]
en: Footer Newsletter
ca: Butlletí del peu de pàgina

[ctx: Template part name]
en: Header
ca: Capçalera

[ctx: Template part name]
en: Header with large title
ca: Capçalera amb títol gran

[ctx: Template part name]
en: Sidebar
ca: Barra lateral

[ctx: Template part name]
en: Vertical site header
ca: Capçalera vertical del lloc

[ctx: Testimonial heading.]
en: What people are saying
ca: El que diu la gent

[ctx: Testimonial section heading.]
en: What people are saying
ca: El que diu la gent

en: The Acropolis of Athens.
ca: L'Acròpolis d'Atenes.

en: The business location
ca: La ubicació del negoci

en: Themes
ca: Temes

en: These are some of the upcoming events
ca: Aquests són alguns dels propers esdeveniments

en: These are some of the upcoming events.
ca: Aquests són alguns dels propers esdeveniments.

en: Things you didn’t know about the deep ocean
ca: Coses que no sabíeu sobre les profunditats oceàniques

en: This immersive event celebrates the universal human experience through the lenses of history and ancestry, featuring a diverse array of photographers whose works capture the essence of different cultures and historical moments.
ca: Aquest esdeveniment immersiu celebra l'experiència humana universal a través de les lents de la història i l'ascendència, amb una gran varietat de fotògrafs les obres dels quals capturen l'essència de diferents cultures i moments històrics.

en: Top Categories
ca: Categories principals

en: Twenty Twenty-Five emphasizes simplicity and adaptability. It offers flexible design options, supported by a variety of patterns for different page types, such as services and landing pages, making it ideal for building personal blogs, professional portfolios, online magazines, or business websites. Its templates cater to various blog styles, from text-focused to image-heavy layouts. Additionally, it supports international typography and diverse color palettes, ensuring accessibility and customization for users worldwide.
ca: Twenty Twenty-Five posa l'accent en la simplicitat i l'adaptabilitat. Ofereix opcions de disseny flexibles, compatibles amb una varietat de patrons per a diferents tipus de pàgines, com ara serveis i pàgines de destinació, el que el fa ideal per crear blogs personals, portafolis professionals, revistes en línia o llocs web empresarials. Les seves plantilles s'adapten a diversos estils de blogs, des de dissenys centrats en el text fins a dissenys amb moltes imatges. A més, admet tipografia internacional i paletes de colors diverses, garantint l'accessibilitat i la personalització per als usuaris de tot el món.

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: United States
ca: Estats Units d'Amèrica

en: Upcoming events
ca: Propers esdeveniments

en: View of the deep ocean.
ca: Vista de les profunditats oceàniques.

en: View plans
ca: Visualitza els plans

en: Visit us at 123 Example St. Manhattan, NY 10300, United States
ca: Visita'ns al passeig de Gràcia s/n Barcelona, Espanya

en: What are you looking for?
ca: Què busqueu?

en: Woman on beach, splashing water.
ca: Dona a la platja, esquitxant aigua.

en: Written by
ca: Escrit per

en: email@example.com
ca: correu@exemple.com

en: example@example.com
ca: exemple@exemple.com

en: https://example.com
ca: https://exemple.com

en: https://wordpress.org
ca: https://ca.wordpress.org

en: https://wordpress.org/themes/twentytwentyfive/
ca: https://ca.wordpress.org/themes/twentytwentyfive/

[ctx: image description]
en: Small totara tree on ridge above Long Point
ca: Petit arbre totara a la carena per sobre de Long Point

en: in
ca: a

en: the WordPress team
ca: L'equip del WordPress
